Bilgilendirme

Denizli Diyaliz Merkezi

Ürün Kategorileri

Bilgilendirme

Denizli Diyaliz Merkezi - Diyaliz Hizmetlerimiz

Denizli Diyaliz Merkezi olarak diyaliz, hemodiyaliz hizmetlerini uzman ekibimizle kaliteden ödün vermeden ANLAŞMALI OLDUĞUMUZ TÜM SGK kurum hastalarından hiç bir ücret talep etmeden hizmet sunmaktayız.Aynı zamanda Yurtdışı Özel Sigortadan ve ücretli tedavi almak isteyen Hastaya da hizmet vermekteyiz.

Hemodiyaliz, hastanın kanının özel filtreler aracılığıyla temizlenmesidir. Bu amaçla diyaliz cihazları kullanılır ve bu işlem genellikle haftada üç kez yapılır. 4 saat veya daha fazla zaman içerisinde kan diyaliz cihazındaki özel membranlardan geçirilerek vücuda geri verilir.

Hasta kanı genellikle hastanın kolundaki atardamardan biri ile toplardamarlardan birinin cerrahi bir işlemle birleştirilmes ile oluşturulmuş "fistül" aracılığıyla sağlanır. Boyun, göğüs boşluğu ya da kasıktaki büyük damarlardan birine kalıcı ya da geçici katater yerleştirilmesiyle de hemodiyaliz uygulanır.

Yeterli miktarda diyaliz olmanız önemlidir:

  • Kendinizi daha sağlıklı hissetmenizi sağlar, kendiniz ve ailenizin ihtiyaçlarını daha etkili olarak karşılayabilmenize yardımcı olur.
  • Uzun ve kaliteli bir yaşam sürmenizi sağlar.
  • Hastaneye yatmanıza neden olabilecek her türlü tıbbi problemleri azaltır.
 

Yeterli diyaliz tedavisi alıp olmadığınızın en güvenilir yolu, diyaliz ekibinizin bunu hesaplamasıdır. Diyaliz ekibiniz ayda bir kez kanınızı alıp bu ölçümleri yapar.

Denizli Diyaliz Merkezi olarak amacımız, hastalarımıza bilimsel ve etik ilkelerden ödün vermeden, uzman kadro ve en son teknolojik cihazlarla güvenilir, hasta ve çalışan memnuniyetini önde tutan kaliteli hizmeti amaçlayan dünya standartlarında hizmet sunmaktır.